Bakanlık En Çok Emine Erdoğan’ın Kitabını Basmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın önsözünü yazdığı kitabın, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın projesi kapsamında geçen yıl en fazla sayıda baskısı yapılan eser olduğu öğrenildi. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca, “Türk kültür, sanat ve edebiyatını ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak” amacıyla 1952 yılında başlatılan “Milli Kültür Eserlerinin Basımı ve Yayımı Projesi” kapsamında 2022 yılında bastırılan kitaplar belli oldu. 

Proje kapsamında 2022 yılında dokuz kitabın tekrar basımının yapıldığı, dört kitabın baskıya çıkarıldığı, dört kitabın da baskıya hazırlandığı belirtildi.

En yakın rakibini dörde katladı

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, toplam 17 kitabın yer aldığı listenin ilk sırasında, “Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı” isimli kitap yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın önsözünü yazdığı ve “tanıtımına katkı sunduğu” kitaptan 6 bin adet Türkçe, 6 bin adet de İngilizce olmak üzere toplam 12 bin adet tekrar basım yapıldığı öğrenildi.

Kamuoyunda, “Emine Erdoğan’ın kitabı” olarak bilinen Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı kitabının baskı sayısı itibarıyla en yakın rakibini dörde katladığı öğrenildi.

Bakanlık söz konusu kitap için 2021 ve 2022 yıllarında dört farklı ihale düzenledi. Kitabın basım ve tanıtım işlerine yönelik ihaleler kapsamında bakanlığın kasasından çıkan toplam para, 2 milyon 613 bin 160 TL olarak hesaplandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir