Denizli’de eski eşini öldüren katilin son ifadesi

DHA

Denizli’de 2022’nin 1 Mart günü Pamukkale ilçesi Anafartalar Mahallesi’nde öğlen eve gelen 40 yaşındaki Mehmet Çetin, 39 yaşındaki eşi Fatma Çetin’i bulamayınca ve evin dağınık olmasından şüphelenerek polise kayıp başvurusunda bulundu.

4 yaşındaki çocuk teşhis etti

Olay yerinde inceleme yapan polis, Fatma Çetin’in eski eşi Karakurt tarafından kaçırılmış olma ihtimali üzerine çalışma başlattı. Polis, Çetin’in bakıcılığını yaptığı komşusunun 4 yaşındaki oğlu A.K.’ye Karakurt’un fotoğrafını gösterdi.

A.K.’nin teşhis etmesi üzerine Karakurt, şüpheli olarak gözaltına alındı.

Cinayeti itiraf etti

Sorgulanan Karakurt, Fatma Çetin ile telefonda tartıştığı eski eşini evine gidip, boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Karakurt, ardından da cesedi battaniyeye sarıp, çuvala koyarak ormanda gömdüğünü anlattı. Karakurt, tutuklandı.

Karakurt hakkında, ‘Boşandığı eşini tasarlayarak kasten öldürme’ ve ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede, Karakurt’un öldürdüğü eski eşinin evinin anahtarını daha önce çoğalttığı belirtildi.

Olay günü saat 06.00 sıralarında Karakurt’un yanına eldiven, ip ve çuval alıp, Fatma Çetin’in yaşadığı apartmanın bodrumunda saklandığı vurgulandı.

Karakurt’un, Çetin’in öğlen okuldaki kızına beslenme götürmek için evden çıktığı sırada anahtarla kapıyı açarak içeri girdiği ve evdeki eski eşinin bakıcılığını yaptığı A.K. ile konuştuktan sonra banyoya saklanıp, beklediği ifade edildi.

Saklandığı banyoda iple boğdu

Karakurt’un eve gelip, banyoya yönelen eski eşi Çetin’e yumrukla saldırdıktan sonra yanında getirdiği iple boğarak öldürdüğü, cesedi önce çuvala ardından da evde bulduğu battaniyeye sararak aracına taşıdığı da iddianamede yer aldı.

Güvenlik kamerası sistemini, apartmanın elektrik şalterini kapatıp, devre dışı bırakan Karakurt’un, ardından Çetin’in cesedini Serinhisar’ın Yatağan Mahallesi’ndeki Kefe Yaylası’na götürdüğü ve ormana gömdüğü, üzerine çalılarla örttüğü belirtildi. İddianamede Çetin’in öldürülürken, kendisini kurtarmak için Karakurt’a ‘Ebubekir seni seviyorum’ dediği de iddianamede yer buldu.

“Boğazını iple sıktım, 5 dakika ölmesini bekledim”

Karakurt’un yargılamasına Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, bugün görülen 3’üncü duruşmayla devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Ebubekir Karakurt ile tarafların avukatları katıldı. Karakurt, duruşmadaki ifadesinde, eski eşinin çocuklarına bakmadığını belirtip, “Boğazını iple sıktım. 5 dakika boyunca ölmesini bekledim. Olay sırasında kendimde değildim. Fatma ölünce kendime geldim.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Karakurt’un ifadesinin ardından tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir