Sedat Peker etkisi: Zehra Taşkesenlioğlu ve Tolga Ağar listeye giremedi

AK Parti’nin YSK’ye sunduğu milletvekili aday listesinde 27. Dönem’den 104 milletvekili yeniden aday gösterildi. 181 milletvekili ise liste dışı kaldı.

AK Parti listesine giremeyen isimlerden ikisi Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar.

Bu iki ismin ortak özelliği ise, suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında dava açılan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde dijital tecrit altında tutulan Sedat Peker’in ifşa videolarında yer almaları oldu.

Peker’in hakkında milyonlarca dolarlık rüşvet iddiaları ortaya attığı Taşkesenlioğlu’nin eşi Ünsal Ban tutuklanmıştı. Rüşvet çarkının önemli dişlilerinden olduğu iddia edilen Ban’ın Taşkesenlioğlu’nun videosunu Sedat Peker’e gönderdiği gerekçesiyle tutuklanmıştı.

YELDANA KAHARMAN DOSYASI

Sedat Peker sosyal medyada yayınladığı videoda Zülfü Tolga Ağar’ın Elazığ’da bir yerel televizyonda muhabirlik yapan Kazakistan uyruklu Yeldana Kaharman’a cinsel saldırıda bulunduğunu ve genç kadının jandarmaya sığındıktan sonra evinde ölü bulunduğunu iddia etti. Ağar bu konu dışında Peker’in birçok videosuna konu oldu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir