Tesla Cybertruck tam anlamıyla çamura battı!

Elektrikli araçlar konusunda birçoğumuzun aklına ilk gelen marka Tesla. Kısa bir süre önce, indirimleri ve küçük ama popüler araç serisiyle özellikle gündemde olan bu elektrikli araç üreticisinin en yeni ürünlerinden biri kesinlikle Cybertruck. 2019’da tanıtılan bu araç, seri üretime geçmeden önce bile Tesla’nın en popüler modellerinden biri haline geldi.

Şirket, bu popülerliğin farkında ve Cybertruck’ı yeteneklerinin bir göstergesi olarak sergileme fırsatını her zaman değerlendiriyor. İşte böyle bir sergileme, Tesla Rafineri etkinliği sırasında gerçekleşti. Ancak etkinlik sonrası çamurda saplanan bir prototip Tesla Cybertruck durumu, eğlenceye dönüştürdü. İşte detaylar…

Yakın zamanda düzenlenen Tesla rafineri etkinliği, yaklaşan tesisin üretim kapasitelerini ve Cybertruck prototipini sergiledi. Ancak, Tesla Cybertruck’ın etkinlikten sonra çamurda saplandığını görenler, heyecanlarını eğlenceye çevirdi. Twitter’da paylaşılan görüntülere göre, bir Tesla Cybertruck prototipi çamurlu bir alanda mahsur kalmış.

Tesla Cybertruck tam anlamıyla çamura battı!

Tam hikaye tam olarak bilinmezken, görünüşe göre bir Tesla yetkilisi Cybertruck’ı kullanırken yoldan çıktı ve bir şekilde araziye saplandı. Şirket, daha önce yaptığı açıklamalarda aracın performansına dikkat çekmişti. Çamurda saplanma durumunun nedeni bilinmiyor. Olay hakkında Elon Musk ya da Tesla’dan henüz bir yorum yapılmadı.

Önemli olan, söz konusu prototipin performansının üretim aracının yeteneklerini yansıtmadığıdır, bu nedenle rezervasyon sahiplerinin endişelenmesine gerek yok. Ancak, yaklaşık 1.5 milyon sipariş olduğu ve bu haberin ne kadar hızlı yayıldığı düşünüldüğünde, bazıları rezervasyonlarını iptal etmeyi düşünebilir.

Cybertruck’ın 2024’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor ve ön üretim çalışmaları sürüyor. Giga Texas’ta seri üretim de yaklaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir