Akşener: Kadınlar olarak haksızlıklar çağında mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz

Son dakika haberi! İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akşener, kadına karşı şiddet, İstanbul Sözleşmesi ve ekonomiye ilişkin mesajlar verdi.

Akşener’in açıklamaları şöyle:

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE TEPKİ

25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ydü. Ülkemizdeki birçok mesele gibi kadın ve kadına yönelik şiddet meselesi de ne yazık ki, sadece böyle özel günlerde hatırlanıyor.

Türkiye’de, son 10 ayda 364 kadın öldürüldü. Her gün, ülkemizin dört bir yanından artık, sokak ortalarına kadar taşan kadına yönelik şiddet görüntüleri geliyor. Çocuklarımız bile şiddetin, tacizin, tecavüzün, mağduru oluyor. Ülkemizde kadınlar artık ‘şiddet, ne zaman kapımı çalacak?’ bekleyişiyle yaşıyor.

Tüm bu acılar yaşanırken tablo, bu derece vahimken Sayın Erdoğan ise, çıkıp; ‘İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmemizin kadın hakları ve şiddetle mücadeleye, en küçük olumsuz bir etkisi olmamıştır.’ diyerek açıklama yapıyor. Gerçekten inanılır gibi değil…

Ne yaparsanız yapın, şunu hiçbir zaman unutmayın ki; biz, kadınlar olarak sizin kendi ellerinizle yol açtığınız haksızlıklar çağında mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz! Her zaman ve her koşulda tek bir kadının mücadelesini, tüm kadınların mücadelesi olarak görmeye, devam edeceğiz! Dayattığınız hiçbir prangaya da, asla boyun eğmeyeceğiz! Ve er ya da geç kadınların, korkmadan yaşayacağı adaletine, hukukuna, yargısına güveneceği çocuklarını da huzurla büyüteceği bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz!

“DÜN NEREDEYSEK BUGÜN DE ORADAYIZ”

Merkez Bankası, faiz oranını yüzde 40 seviyesine çıkardı. Biz ise, İYİ Parti olarak dün neredeysek bugün de aynı yerdeyiz. O günün şartlarında iktidarı, defalarca uyarmıştık. ‘Merkez Bankası’nın işine karışmayın.’ demiştik. İktidarı akla ve bilime davet etmiştik. ‘Faiz sebep enflasyon sonuçtur.’ saçmalığından, vazgeçin.” demiştik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir