Ana Markovic’ten Mbappe, Haaland ve Neymar’a çağrı!

İsviçre temsilcisi Grasshopper’ın 24 yaşındaki forveti Ana Markovic, bir kez daha gündemi sarsacak açıklamada bulundu. Kadın futbolunun eskiye göre daha fazla geliştiğini söyleyen Markovic, “Kadın futboluna eskiye göre daha fazla ilgi gösterildiğini düşünüyorum çünkü her konuda gelişiyoruz. Kalite, oyun tarzı ve sahip olduğumuz fırsatlar sonucu kadın futbolu daha fazla dikkat çekti” dedi.

Güzel futbolcu oyunlarının kalitesinin arttığını söyleyerek, “Oyunumuzun kalitesi geçmişe göre çok daha yüksek. Sanırım insanlar çabalarımızı, bunun için çok çalıştığımızı anlıyor çünkü gerçekten daha iyi olmaya çalışıyoruz. Bu büyümenin bir nedeni de tüm kadınların da futbolumuza katkı sağlamasıdır” yorumunu yaptı.

Kadın dahil herkesin kendilerine inanmasını söyleyen Markovic, “Erkeklerin ve erkek oyuncuların bize inanması gerektiğini düşünüyorum, hatta kadınların da dahil herkesin bize inanması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yıldız futbolcular Mbappe, Haaland ve Neymar’dan bir isteği olan Hırvat futbolcu, “Futbolun en büyük isimlerinin bizim maçlarımızı izlemeye gelmeleri, Mbappe veya Haaland gibi oyuncuların kendi kulüplerinin maçlarını izlemelerini istiyorum. Neymar’ın Brezilya maçlarını izlemesi halinde kadın futboluna yardımcı olabileceğini düşünüyorum” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir