Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Samsun’da Temaslarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı-Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, memleketi Samsun’da temaslarını sürdürüyor.

Dün memleketi Samsun’a gelen Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı-Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, ilk olarak SAMÜ’yü ziyaret ederek burada atölyeleri, laboratuvarları, öğrenci merkezi ve Teknopark’ı gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Akif Çağatay Kılıç, bugün ise Samsun’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kılıç, gazeteciler ile görüşmesinin ardındansosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Hepimizin ortak noktası ‘Samsunumuz’ için neler yapabileceğimizin istişaresinde bulunduk. Yıllara dayanan hukukumuz, bizleri aynı masanın etrafında yeniden bir araya getirdi. Ülkemiz ve memleketimiz için her zaman aynı güç ve inançla çalışacağız” dedi.

Kılıç, gazeteciler ile buluşmasının ardından Avrupa şampiyonu olan milli güreşçi Alperen Berber’i tebrik ederken, Samsun Valisi Orhan Tavlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i de makamında ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından paylaşımda bulunan Kılıç, şu ifadeleri paylaştı:

“Samsun ziyaretimizde Valimiz Orhan Tavlı ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’i makamlarında ziyaret ettim. Şehrimizin kalkınması için göstermiş oldukları özverili çalışmalar için kendilerine teşekkür ediyorum.”

Başdanışman ve Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, akşam saatlerinde ise Balkan Derneklerinin üyeleri ile bir araya geldi. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir