Erdoğan’dan düzenleme talimatı! “Meclis tatile girmeden yetiştirmeye çalışacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Külliye’de Muhtarlar Toplantısında konuşuyor. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

KUZEY MARMARA OTOYOLU’NDAKİ TRAFİK KAZASI

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Sürücülerimizi daha dikkatli olmaya, trafik kurallarına riayet etmeye çağırıyorum.

MUHTARLAR TOPLANTISI

Muhtarlarımızı özlemişiz. Gördüğüm kadarıyla muhtarlarımız da bizi özlemiş. En son geçtiğimiz Ekim ayında Muhtarlar Evi’nin açılışını yapmıştık.

Önümüzdeki seçimlerde köylerine ve mahallelerine hizmet etmek için adaylığını koyacak muhtar adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Muhtarlarla bizim aramızda rahmetli Neşet Ertaş’ın ifadesiyle ‘Kalpten kalbe, gönülden gönle giden bir yol’ vardır. Bunun için de her fırsatta sizlerle buluşmaya, hasret gidermeye çalışıyoruz. 

Niçin muhtarlarla bu kadar yakın ve sık irtibat halindeyiz? Çünkü muhtar, yönetim sistemi piramidinin temelidir. En geniş ağın temsilcisidir. Demokrasimizin uçbeyi olarak gördüğümüz muhtarlarımızı her zaman destekledik.

İÇİŞLERİ BAKANI’NA TALİMAT

Muhtarlarımız, köylerinde ve mahallelerinde bizim temsilcilerimizdir. Onları kimseye ezdirmeyiz, istismar ettirmeyiz. Buradan İçişleri Bakanımıza talimat veriyorum: Muhtarlıklarımızın günümüz şartlarına ve gelecekteki ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları mutlaka gündeme alın. Yetişirse Meclis tatile girmeden, yetişmezse önümüzdeki yasama yılında inşallah bu meseleyi çözüme kavuşturmayı arzu ediyoruz. Böylece muhtarlıklarımızın da milletimize daha kaliteli hizmet verebilmesini sağlamayı hedefliyoruz.

“59 TERÖRİSTİ GÖMDÜK”

Ülkemizin son 6-7 yılı terörle mücadele tarihimiz açısından en başarılı en sonuç alıcı yıllar olarak tarihe geçmiştir. Son 3 günde de 59 teröristi gömdük. Teröristleri kendi inlerinde imha ediyoruz. Sınırlarımızda terör bitme noktasına geldiyse bunun en önemli sebebi Irak ve Suriye sahasında yürüttüğümüz operasyonlardır. Elbette bu mücadelede zaman zaman şehitlerimiz oluyor. Geçtiğimiz günlerde iki ayrı çatışmada verdiğimiz 12 şehidin acısı milletçe hepimizin yüreğini dağladı. Bizim inancımızda şehadet en yüce mertebedir. Şehitlerimizin kanını asla yerde bırakmadık, bırakmıyoruz. 22 Aralık’tan beri icra edilen harekatlarda 59 terörist etkisiz hale getirildi. Milli İstihbarat Teşkilatımız, Suriye’nin kuzeyindeki terör altyapısına ve elebaşlarına yönelik son derece başarılı operasyonlar icra ediliyor. Terör örgütü için kritik önemde 70 tesis vuruldu. Bunların içinde adeta petrol rafineleri var. Hepsini vuruyoruz ve buralar günlerce yanıyor. Durmayacağız. Nerelerde bunlar için bu tür kaynaklar varsa işte onların bu tür kaynaklarını vurarak yok edeceğiz, yok ediyoruz. Teröristler de bertaraf oluyor. Ülkemiz ve milletimiz için son terörist de tehdit unsuru olmaktan çıkarılıncaya kadar devam edeceğiz. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir