Yandex Reklam Agi Firmalara Web Gelirlerini Artırmanın Yolunu Sunuyor

YandexAds, Avrupa’nın en büyük internet şirketlerinden biri olan Yandex’in bir bölümü olarak dijital reklamcılık sektörünü dönüştürüyor ve rekabetin yoğun olduğu dijital arenada web gelirini artırmak isteyen işletmeler için güvenilir bir ortak olarak ön plana çıkıyor.

            

Yandex Reklam Ağı’nın (YAN) reklamcılık ekosisteminde yayıncıların bir adım öne çıkmasını sağlayacak özelliklerini Yandex Kıdemli Yayıncı İlişkileri Müdürü Mihail Şvabenland açıkladı. Şvabenland, “Yandex Reklam Ağı çok yönlü avantajlarıyla yayıncıların gelirini artırmasına yardımcı oluyor. Her şeyden önce Yandex Reklam Ağı’nın web sitelerine trafik çekme konusunda ciddi bir uzmanlığı bulunuyor. Ayrıca Brezilya, Şili, Meksika, BAE, Türkiye, İsrail, Vietnam, Tayland, Endonezya gibi çeşitli bölgelerden binlerce reklam verene doğrudan erişim sağlıyoruz” dedi.          

 

Geliştirilmiş kullanıcı deneyimi sunan Yandex Reklam Ağı (YAN), katı moderasyon kurallarıyla 300’den fazla metriği dikkate alarak web sitesi kullanıcılarına özelleştirilmiş reklamlar sunmak için makine öğrenme algoritmalarını kullanıyor. Bu da yüksek Tıklama Oranları (TO) ve Bin Gösterim Başına Maliyet (CPM) değerleri sağlayarak yüksek kalitede reklamcılığı garanti ediyor.

 

Detaylı analizler ve raporlar sunarak yayıncılara reklam performansı ve gelir üretimi alanında yakın takip imkânı sağlayan Yandex Reklam Ağı’nın otomatik ödemeleri sayesinde reklam verenler kazançlarını sorunsuz bir şekilde alıyor ve kesintisiz gelir akışı sağlıyor. 

 

YAN ile yayıncılara gelirlerini artırma fırsatlarını genişletme fırsatı verdiklerini vurgulayan Yandex Kıdemli Yayıncı İlişkileri Müdürü Mihail Şvabenland, “YAN, dijital reklamcılık alanında başarılı olmak isteyen yayıncılara inovatif bir açılım sunuyor. Header Bidding çözümü, çok platformlu entegrasyon ve şeffaf analitik yaklaşımı aracılığıyla Yandex Prebid’in Türkiye’deki yayıncılar için de çok etkili bir araç haline geleceğine inanıyoruz” diye konuştu.

 

CPM’lerde yüzde 30, doldurma oranlarında yüzde 20 artış 

 

Türkiye’de son olarak Yandex’in Turkuvaz Medya Grubu’nun ilk 5 iş ortağından (11 iş ortağı içinden) biri olarak öne çıktığını aktaran Şvabenland, sözlerini şöyle sürdürdü: “Turkuvaz Medya Grubu, Yandex ile iş birliği yapmaya başladıktan sonra CPM oranlarında etkileyici bir yüzde 30 artış gördü. Ayrıca, doldurma oranları etkileyici bir yüzde 18 ile yüzde 20 arasında arttı. Turkuvaz Medya Grubu, reklam kapasitesini geliştirmek için Prebid.js üzerine kurulu başarılı bir header bidding teknolojisi kullanıyor. Yandex’in yüksek doldurma oranları, reklam envanteri taleplerine istikrarlı bir şekilde yanıt vermesini sağlayarak, Yandex’i değerli bir iş ortağı olarak konumlandırıyor. Turkuvaz Medya Grubu, Yandex Advertising Network ile girdiği iş ortaklığıyla birden fazla reklam ağında rekabetçi açık artırmalar düzenlenmesi temin etti ve hem kendilerine özgü ihtiyaçlarını en iyi karşılayacak anlaşmaları yaptı hem de kendi içerikleriyle en uyumlu reklam formatlarını kullandı. Firma ayrıca küresel erişimimizin sağladığı avantajı kullanarak yalnızca Türkiye’de değil dünyanın her yerindeki doğrudan reklam verenlerle bağlantı kurabildi. Buna ek olarak Yandex Advertising Network olmadan gelir elde etmeleri mümkün olmayan ülkelerden gelen trafik için de gelir etmelerini sağlayacak yöntemler bulduk.” 

 

50’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve 20 binden fazla çalışanı bulunan YandexAds iş ortakları için “herş ey dahil hizmet” sunmayı vaat ediyor. 

 

Yandex Hakkında

Yandex, makine öğrenimi ile desteklenen akıllı ürünler ve hizmetler geliştiren bir teknoloji şirketidir. Şirket, tüketicilere ve işletmelere çevrimiçi ve çevrimdışı dünyada daha iyi yol almalarında yardımcı olmayı amaçlamaktadır. 1997 yılından bu yana, dünya standartlarında yerelde ilgili aramalar ve navigasyon ürünleri sunmanın yanı sıra, mobilite, e-ticaret, çevrimiçi eğlence, bulut bilişim ve diğer pazarlara da yayılmıştır ve dünya genelinde milyonlarca tüketiciye hizmet etmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir