Resimde kaç tane kibrit çöpü olduğunu 5 saniye içerisinde bulabilir misin? Sadece gözlem konusunda üstün yetenekli kişiler verilen sürede doğru cevabı bulabiliyor!

Resimde kaç tane kibrit çöpü görüyorsunuz tarzında bulmacalar, görsel keskinliğinizi test etmek için hazırlanan görsel illüzyon testleridir. Mantıksal akıl yürütmenizi ve problem çözme becerilerinizi geliştirir.

Görsel illüzyon testlerinde farklı bir düşünce tarzı ile çıkarım yapmayı ve akıl yürütmeyi denemelisiniz. Bu yeteneklerin gelişmesi, günlük hayatta karşılaşabileceğiniz sorunlara karşı çeşitli problem çözme becerisi geliştirir. Problemlere çözüm bulmada zamana karşı mücadelede size büyük faydası olur.

Resimdeki detayları tararken, gizli bağlantılar ve mantıksal çıkarımlar yapmaya çalışıyor olmanız akıl yürütme konusunda kendinizi geliştirmenize büyük fayda sağlar. Gözleriniz bir kartal göz kadar keskinleşir ve ayrıntıları kaçırmazsınız.

RESİMDE KAÇ TANE KİBRİT ÇÖPÜ GÖRÜYORSUNUZ?Yukarıdaki görselde bir çakmak ve gelişigüzel dağıtılmış birkaç kibrit çöpü görüyorsunuz. Sizden resimde kaç tane kibrit çöpü gördüğünüzü saymanızı istiyoruz. Bunun içinde sadece 5 saniye süreniz var.

Bu mücadele ile keskin gözlerinizi test edecek ve akıl almaz bir mantıksal muhakeme yapacaksınız. İlk bakışta resimdeki kibrit çöplerini fark etmek basit gibi görülse de basitliğe aldanmamak gerektiğini fark edeceksiniz.

Resimde kaç tane kibrit çöpü görüyorsunuz? Mücadele için hazır mısınız? O zaman süre başlasın!Resimde kaç tane kibrit çöpü görüyorsunuz sorusunun cevabını vermek için acele etmeyin. Çünkü kibrit çöplerini saymak için başladığınızda ufak bir detay gözünüze çarpacak ve tüm sayma işlemini baştan alacaksınız.

Bu yüzden resimde kaç tane kibrit çöpü gördüğünüzü saymadan önce resmin tamamını iyi analiz etmeniz yararlı olacaktır. Ama arka planda akan süreyi de unutmamak gerekir.

Süre bitiyor, resimde kaç tane kibrit çöpü gördüğünüzü netleştirdiniz mi?

RESİMDEKİ KİBRİT ÇÖPLERİNİN GERÇEK SAYISI

Evet, süre bitti. Sanırım artık herkesin aklında bir sayı oluştu. O zaman hadi cevabı görelim;İşte resimde toplam 8 tane kibrit çöpü bulunuyor. Aslında başlangıçta 10 tane gibi gözükse de resimdeki çakmağın yüzeyinin ayna gibi yansıdığını fark edeceksiniz. Bu da 2 tanesinin aslında gerçek olmadığını kanıtlıyor.

Peki, siz resimde kaç tane kibrit çöpü gördünüz ve bu sayı doğru cevap mıydı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir