Songül onu kurtaran madencilerle iletişimini sürdürüyor

6 Şubat 2023’teki depremlerin ardından Zonguldak’tan bölgeye giderek kurtarma çalışmalarına katılan Türkiye Taşkömürü Kurumu maden işçileri, taş kömürünü çıkarmak için yaptıkları domuz damı, ayı bacağı, sarma gibi yöntemleri kullanarak birçok kişinin hayatını kurtardı.

Adıyaman’da çöken 7 katlı yurt binasının enkazından üçüncü günü iki kız arkadaşıyla çıkarılan 20 yaşındaki Göksu, madencilerin imdadına yetiştiği isimlerden biri oldu. Saatler süren zahmetli çalışmaların ardından 3 arkadaşı kurtaran madenciler, bu süre zarfında bilinçlerini açık tutmak için genç kızlarla sohbet etti. Enkazda umut olan madenci kahramanlar, hastaneye getirilen ve hayati risk taşıdığı için iki bacağı ampute edilen Göksu’yu zorlu tedavi sürecinde de yalnız bırakmadı.

Ziyaretleri ve yaptıkları görüntülü görüşmelerle kurdukları gönül bağını geliştiren madenciler, 1 yıl süren tedavinin sonunda protez bacaklarıyla ayağa kalkan, para karate ve masa tenisi sporuyla ilgilenen Göksu’yu afetin birinci yılında Adıyaman’da ziyaret edecek.

Ziyaret öncesi yaptığı görüntülü görüşmede kurtarıcılarını çok sevdiğini dile getiren Göksu, ailesi gibi gördüğü ağabeylerinin kendisini aramadığı zaman onları merak ettiğini belirtiyor.

ANKARA’YA TURNUVAYA DESTEĞE GİDECEKLER

Tedavi sürecinde Songül’ü 5-6 kez hastanede ziyaret ettiklerini aktaran maden işçisi Sinan Durdu, “Telefonla sürekli görüşüyoruz. Songül’ün söylediği bir cümle kulağımdan hiç gitmiyor. ‘Ağabey, iki ayağım kesildi ama hiç üzülmüyorum, sizi tanıdığım için çok mutluyum’ dedi. Neşe dolu bir kız” diye konuştu.

Durdu, Songül’ün 27 Şubat’ta Ankara’da düzenlenecek bir turnuvaya geleceğini ve madenci ağabeyleri olarak onu yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

Maden işçisi Çağdaş Kahraman da Songül ile geçen 1 yılda irtibatı koparmadıklarını anlatarak, “Durumu da çok şükür iyi. O iyi oldukça biz de iyiyiz. Songül’ün biz de yeri apayrı. Enkazdan çıkardığımız herkesin iyi olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir